Po co wykonuje się kalibrację płytek?

Remont nieruchomości wiąże się najczęściej z wykorzystaniem płytek ceramicznych przydatnych do wykończenia łazienki, czy innych przestrzeni. Najważniejsze usługi dodatkowe związane z obróbką płytek to cięcie, szlifowanie, wykonanie otworów, czy kalibracja. Po co wykonuje się kalibrację, co to oznacza w praktyce i jakie ma znaczenie dla inwestora? Poniżej kilka praktycznych informacji o usługach glazurniczych.

Co to jest kalibracja?

Kaliber płytki można odczytać jako wymiar produkcyjny. Kalibracja płytki oznacza de facto ocenę rzeczywistego rozmiaru materiału. Kaliber płytki podaje się w milimetrach, a nie cm, co przekłada się na znacznie wyższą precyzję instalacji. Różnice w wymiarach płytek nie muszą wcale oznaczać błędu technicznego, ale wynikają z techniki produkcyjnej. Najczęściej to od specjalistów świadczących usługi glazurnicze zależy odpowiednia optymalizacja opakowań. Jeżeli planujecie Państwo remont i skorzystanie z usług glazurniczych, warto już na początku skonsultować się w sprawie rozmiarów i pomocy przy zakupie płytek ceramicznych. Wykorzystanie materiałów o zbliżonej lub tej samej kalibracji to szansa na bardziej estetyczny montaż. Kalibracja sprawdza się również przy łączeniu kilku kolekcji i przy tworzeniu nietypowych wzorów.

Znaczenie kalibracji płytek

Kalibrację płytek ceramicznych wykonuje się przede wszystkim w celu zachowania maksymalnej estetyki montażowej. Im bardziej jednolita kolekcja glazury pod kątem rozmiarów, tym mniejsze koszty wykończeniowe. Wynika to z braku konieczności wykonywania dalszych prac polegających na obróbce. Dzięki temu usługi glazurnicze stają się zdecydowanie tańsze. Wysoka jakość remontu w niskiej cenie – to cel, do którego z pewnością warto dążyć w każdej sytuacji.

Kalibracja liczy się najbardziej na dużej przestrzeni montażowej, ponieważ odstępstwa od rozmiarów wpływają na przesunięcie wzorców najczęściej widoczne gołym okiem. Jesteśmy w stanie przyciąć płytki w taki sposób, aby odpowiadały projektowi aranżacyjnemu i nie zaburzyły równowagi. Wszystko dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Precyzyjna kalibracja sprawia, że klienci mogą być spokojni o zgodność efektu pracy z istniejącym projektem.

Usługi glazurnicze – redukcja niedoskonałości

Warto zaznaczyć, że deklarowany przez producenta rozmiar płytki nie musi wcale zgadzać się z rzeczywistością. Kalibracja to spore ułatwienie przy dobieraniu ulubionych kolekcji i szansa na stworzenie równego wzoru przede wszystkim na podłodze. Przy układaniu glazury stosuje się naturalnie fugi, umożliwiające ukrycie pewnych wad wymiarowych. Szersza fuga w jednym miejscu i wąska w innym to nie do końca optymalna perspektywa, dlatego lepiej wykorzystać usługi glazurnicze związane z przycięciem i wygładzeniem krawędzi.

Profesjonalne wsparcie

Zakup glazury ze specjalistami opłaca się najbardziej, ponieważ inwestor unika problemów z wymiarowaniem oraz uzyskuje idealny wzór, co przekłada się na większy komfort użytkowania nieruchomości po remoncie. Chętnie pomożemy Państwu w zakupach płytek ceramicznych i wykonamy odpowiednią obróbkę w taki sposób, aby idealnie pasowała do wizji inwestora. Przyjmujemy zgłoszenia od klientów we Wrocławiu. Niektórymi realizacjami dzielimy się na naszym blogu. Wyróżniamy się jasnym cennikiem. Dzięki temu już przed nawiązaniem współpracy wiecie Państwo, ile zapłacicie za usługi glazurnicze. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi specjalistami. Przedstawimy szczegóły oferty i ustalimy warunki współpracy.

Dodaj komentarz