Kalibracja płytek ceramicznych

Rozmiar się liczy

Coraz większą uwagę przykładamy do detali, również przy wykańczaniu wnętrz. Nowoczesne materiały wykończeniowe, pozwalają na swobodne kreowanie przestrzeni i nadawanie jej indywidualnego charakteru. Ceramika towarzyszy nam prawie od zawsze i jest istotnym elementem wystroju wnętrz, jednak wykorzystujemy ją głównie ze względów na jej trwałość i szerokie zastosowanie w ogólnie pojętym budownictwie.

Problem precyzji wykonania płytek ceramicznych pojawia się wtedy, gdy ich wymiary nie są zbyt dokładne site link. Na dużych przestrzeniach może to powodować znaczne przesunięcia i wpłynąć na estetykę, na której tak bardzo nam zależy.

Polecamy ciekawy artykuł na temat kalibracji czy też rektyfikacji płytek: Kalibracja płytek

Cięcie płytek ceramicznych

Taką rektyfikację czy też kalibrację płytek, należy wykonać zawsze wtedy, gdy zachodzi choćby najmniejsze prawdopodobieństwo nierównych wymiarów płytek. Proces cięcia płytki przy jej krawędzi sprawia również, że jej krawędź robi się idealnie gładka a cała płytka będzie miała wymiar idealnie pasujący do pozostałych, poddanych temu procesowi. Układając tak przygotowane płytki, mamy pewność że zachowamy idealne linie i różnej szerokości fugi.

2 Comments

 1. Yeuhxxe

  Kto by pomyślał że płytki fabrycznie mogą być ZŁE?
  A jeśli tak faktycznie jest, to nie powinno się tego reklamować?
  Czy zawsze cięcie płytek czy ich szlifowanie jest konieczne?

 2. jaskiniowiec

  Ja widziałem jak u mnie robili cięcie płytek i chyba byłem w szoku 🙂
  Jak kiedyś sam kładłem kafle we Wrocławiu jeszcze, to metody były bardziej jaskiniowe hahaha

Dodaj komentarz