Cięcie płytek ceramicznych – dlaczego firma zrobi to dobrze?

Cięcie płytek ceramicznych - dlaczego firma zrobi to dobrze - foto

Płytki ceramiczne są odporne na wilgoć, a przy okazji ozdobią wnętrze, pod warunkiem, że zostaną dobrze położone. Można nimi udekorować kuchnię, łazienkę, przedpokój, taras, czy balkon. Należy jednak podkreślić, że rzadko zdarza się, żeby od razu pasowały. Jeśli zależy nam na precyzyjnym cięciu kafli, warto skorzystać z usług dobrego glazurnika!

Czy warto samodzielnie ciąć płytki ceramiczne?

Zanim przystąpisz do cięcia kafli, odpowiedz sobie na kilka pytań. Czy masz niezbędny sprzęt lub dysponujesz wystarczającymi środkami na zakup?A jeśli tak, czy potrafisz go obsłużyć? Czy znasz się na przycinaniu, szlifowaniu i przycinaniu płytek? W końcu, czy masz tyle czasu, wytrwałości i pokłady cierpliwości, aby samodzielnie zająć się pracami glazurniczymi?

Jeśli tak, to wspaniale, z drugiej strony, jeśli na jakiekolwiek pytanie odpowiedziałeś przecząco, warto poszukać profesjonalnej ekipy. Fachowiec położy płytki ceramiczne zgodnie ze sztuką budowlaną, dzięki czemu będą ładnie się prezentowały.Profesjonalista przygotuje podłoże, a następnie zajmie się układaniem kafelków, w razie potrzeby może je przyciąć.

Jak rozpoznać fachowca?

Pamiętaj, żeby podczas pierwszej rozmowy z glazurnikiem, zadać mu kilka pytań. Profesjonalista wypowie się w każdej kwestii, aby rozwiać Twoje wątpliwości. Przede wszystkim dowiedz się, czy udziela gwarancji na swoje usługi. Zapytaj, z jakich zapraw, listew i klejów korzysta, a także, czy sam kupuje, czy musisz je dostarczyć. Sprawdź, czy układał już kafle na danym podłożu i czy zamierza je wcześniej przygotować.

Zanim skorzystasz z usług glazurnika, zweryfikuj efekty jego pracy w innych miejscach. Dobry fachowiec chętnie pochwali się referencjami. Poproś również o zdjęcia z wcześniejszych prac wykończeniowych, przy czym szczególną uwagę zwróć na narożniki i krawędzie płytek. Sprawdź, czy nie są one wyszczerbione, nierówne, albo nie pojawiły się na nich odpryski. Jeśli z usług fachowca korzystali nasi znajomi lub rodzina, masz ułatwione zadanie. Możesz wówczas zapytać, czy są zadowoleni ze współpracy z glazurnikiem.

Cięcie płytek ceramicznych – dlaczego warto skorzystać z usług glazurnika?

Cięcie kafli wymaga sporej wprawy i zastosowania odpowiednich narzędzi, w przeciwnym razie narażamy się na straty w materiale. Niewłaściwa technika sprawi, że płytki będą się kruszyć i pękać, w konsekwencji na nic Ci się nie przydadzą. To oznacza, że czeka Cię zakup nowych kafli, przez co koszty remontu wzrosną. Oczywiście, należy liczyć się z tym, że część płytek ciętych przez fachowca, również nie będzie nadawała się do użytku. Aby uniknąć niespodzianek, kupujmy materiały budowlane i wykończeniowe z 10% zapasem.

Przy cięciu płytek należy wykazać się niebywałą precyzją, tylko wtedy ich położenie nie sprawi nam większych problemów. Odpowiednia technika nie tylko przyspieszy prace wykończeniowe, lecz także wpłynie na estetyczny wygląd kafelków. Nie musimy się martwić, że pojawią się na nich odpryski, skazy i pęknięcia, które zepsułyby cały efekt. Wszelkie niedoskonałości sprawiają, że płytki są bardziej podatne na uszkodzenia.

Fachowiec korzysta z profesjonalnych narzędzi, takich jak nóż szklarski, piła diamentowa i przecinarka do glazury. W ten sposób glazurnik nada kaflom odpowiedni kształt i wymiar, a także zadba o ich elegancki wygląd. Zastanawiasz się, gdzie znaleźć profesjonalną ekipę? Popytaj wśród rodziny i znajomych, czy mogą Ci kogoś polecić. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu, a przy okazji zweryfikujesz informacji. Jeśli poszukiwania spełzły na niczym, zajrzyj na media społecznościowe i portale branżowe.