Sposoby cięcia kafli – dostępne obecnie na rynku

Sposoby cięcia kafli – dostępne obecnie na rynku - foto

Trudno mówić o sprawnie realizowanym remoncie, czy też pracach wykończeniowych, jeśli fachowcy nie znają sprawdzonych sposobów na cięcie kafli. W zasadzie ułożenie płytek ceramicznych bez konieczności ich docinania graniczy z cudem. Z doświadczenia wiemy, że wiele osób decyduje się na samodzielne układanie ceramiki, nie posiadając przy tym odpowiedniego sprzętu do jej obróbki. Z nami to zadanie staje się dziecinnie proste – oferujemy profesjonalne cięcie kafli wraz z obróbką. Sprawdź, jakimi metodami tniemy dziś kafle.

Cięcie kafli – liczy się precyzja

Cięcie kafli nie może odbyć się bez doboru odpowiednich narzędzi. Przed docinaniem konieczne jest precyzyjne zmierzenie kafelków – w tym zadaniu nie ma miejsca na pomyłki. Przydatny będzie rysik do zaznaczania miejsc cięcia. Najlepszym sposobem na cięcie kafli jest użycie piły z właściwie dobraną tarczą. Tarcza musi być dostosowana do ciętego materiału, a więc pod uwagę brane są rodzaj, jak i grubość płytki. Cięcie kafli tak naprawdę wymaga doświadczenia, ponieważ istotne jest dopasowanie nacisku. Trzeba wiedzieć, z jaką siłą zabrać się za cięcie, by np. nie doprowadzić do zniszczenia ciętego kafelka. Zatem doświadczenie to warunek konieczny przeprowadzenia nie tylko precyzyjnego, ale też bezpiecznego cięcia. Nasi fachowcy posiadają nie tylko doświadczenie, ale też nabywaną latami fachową wiedzę. Stosujemy jedynie sprawdzone metody, które wdrażaliśmy już niejednokrotnie. Dzięki temu nasze usługi to gwarancja fachowego wykonania cięcia kafli, bez względu na konkretną specyfikę danego projektu.

Cięcie zwykłe i specjalne

Biorąc pod uwagę najpopularniejsze metody cięcia kafli, można wyodrębnić dwa rodzaje: cięcie zwykłe i cięcie specjalne. To pierwsze nie wymaga aż tyle uwagi, chodzi jedynie o przecięcie kafelka pod właściwym kątem. Z kolei do nieco trudniejszych cięć specjalnych należą cięcia otworów, obramowań, ukosowanie itd. W tym przypadku nie obejdzie się już bez fachowej wiedzy i doświadczenia. Korzystamy z narzędzi dostosowanych do cięcia specjalnego, które umożliwiają nie tylko precyzyjne wykonanie zadania, ale też uzyskanie gładkich krawędzi, niewymagających dalszej obróbki.

Przecinarki ręczne i elektryczne

Jednym ze sposobów na cięcie kafli jest użycie przecinarki ręcznej. To lekki i łatwy w obsłudze sprzęt, który nadaje się do użytku w miejscach bez dostępu do źródła prądu. Do grubej i twardej ceramiki najlepiej użyć przecinarki elektrycznej. Zapewnia ona niezawodne efekty i zdecydowanie lepiej wypada w zestawieniu z tym, jakie możliwości daje przecinarka ręczna. Najlepszym i stosowanym przez nas sposobem na cięcie kafli jest metoda na mokro. Dzięki takiemu cięciu nie ma mowy o powstawaniu postrzępionych krawędzi płytek, co znacznie ułatwia pracę. Roboty glazurnicze nie muszą być czasochłonne, wystarczy znać odpowiednie techniki i posiadać dobrej jakości sprzęt.

Cięcie płytek ceramicznych – zadanie dla profesjonalistów

By uzyskać precyzyjne cięcie kafli z gładko wykończonymi krawędziami, rekomendowane jest zastosowanie tarczy diamentowej. Jeśli dodatkowo jest ona w osłonie płynu, to już połowa sukcesu, ponieważ cięcie na mokro niweluje naturalnie powstające drgania, będące przyczyną wyszczerbień i nierówności. Ten sposób cięcia pozwala dociąć kafle tak, że ich krawędzie niczym nie będą różniły się od oryginałów. Z doświadczenia wiemy, że zadanie, jakim jest cięcie kafli, nie należy do najłatwiejszych. Dlatego lepiej zostawić to fachowcom i cieszyć się idealnie przygotowanymi kafelkami.